Nejlepší horké nápoje na zahřátí

Cenné látky:
Vliv na orgán:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
V zimě neexistuje nic lepšího, než se po dlouhé procházce zahřát kvalitní a výborným nápojem. Pokud patříte mezi milovníky čajů, kvalitního kakaa nebo něčeho ostřejšího, je tento článek přesně pro Vás.
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Venku už je pořádná zima a jediné co chceme po návratu domů, je zalézt si do vyhřáté postele s knížkou a šálkem teplého nápoje, který nás spolehlivě prohřeje i v těch největších mrazech. V dnešním článku se podíváme na několik lahodných nápojů, které Vás dostanou do zimní, možná až předvánoční nálady.

Šálek horkého čaje

Kdo by pohrdnul šálkem kvalitního čaje. Čajů existuje spoustu druhů a podle chuti si vybere určitě každý. Někomu chutná spíše čaj ovocný a nasládlý, jiní si zase potrpí na výrazné chuti bylinek. Ať už patříte do jednoho či onoho týmu, zahřejí Vás spolehlivě všechny. V zimě se můžeme nejčastěji setkat se zázvorovým čajem, který nás nejen prohřeje, ale také pomůže proti nepříjemnému nachlazení. Pokud cítíte, že na Vás „něco“ leze, připravte si zázvorový čaj, přidejte do něj lžičku medu a špetku skořice. Uvidíte, že na druhý den Vám bude o poznání lépe.

Typickým zimním nápojem je pro nás vanilkový čaj, který pijeme pravidelně v předvánoční čas. Jde o zelený čaj rooibos, který jsme vyšperkovali aromatem z pravé přírodní vanilky. Díky tomu má nejen skvělou chuť, ale také neodolatelnou vůni, která Vás okamžitě přenese před televizi k pohádkám a cukroví.

Pokud máte raději čaje osvěžující a ovocné, za zkoušku stojí také pomerančový čaj, který má mírně nakyslý tón po šípku a zároveň ucítíte jemné doušky ibišku a měsíčku. Má velmi příjemnou citrusovou vůni, která se také v zimě a předvánoční atmosféře velmi hodí.

Kakao

Kakao je náš nejoblíbenější nápoj z dětství. Dnes ho již nepijeme přeslazený jako dříve, ale potrpíme si na opravdu kvalitním kakau, na kterém si pochutnáme a vytvoříme si příjemnou podzimní atmosféru. Pokud mluvíme o kvalitním kakau, máme na mysli neslazené, které není pouze instantním nápojem. Pravým kakaem myslíme 100% kakaový prášek, který nemá další zbytečné přísady. Kakao je zároveň bohatým zdrojem hořčíku, který je pro správné fungování našeho organismu velmi zásadní. Obsahuje také malé množství kofeinu, takže dostaneme i dávku energie navíc. Kvalitní kakao stačí pouze zalít mlékem a promíchat v malém hrnci či rendlíku. Následně můžete dosladit podle potřeby, nebo nesladit vůbec.

Horká čokoláda

Podobně jako kakao můžeme připravit také horkou čokoládu. Opět zvolte kvalitního prodejce, který prodává pouze kvalitní čokoládu z kakaových bobů, bez zbytečných přísad. Čokoládu je dobré si pořídit spíše hořkou a poté ji opět podle potřeby dosladit. Mléčná čokoláda obsahuje zbytečně velké množství cukru a není pro naše zdraví vůbec vhodná.

Chai latte

Poslední nápoj, který neodmyslitelně patří k zimě je chai latte. Chai latte je kombinace černého čaje a koření, mezi které patří zejména skořice, zázvor, kardamom a hřebíček. Následně se směs připraví v mléce a dosladí cukrem. Chai latte pochází z Indie, nicméně v dnešní době už je velmi rozšířené i u nás a pije se nejčastěji právě v zimním období. Chai latte si můžete připravit i z pohodlí domova. Stačí si v malém hrnci zahřát mléko a přidat do něj sáček černého čaje. Poté přidejte výše zmíněné koření a doslaďte dle potřeby. Chvíli míchejte a můžete podávat.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.