Jak správně používat esenciální oleje

Už jste vyzkoušeli esenciální oleje nebo se na ně teprve chystáte, ale nevíte jak na to? Podívejte se v dnešním článku na naše rady a tipy, které Vám s jejich výběrem zaručeně pomohou.
Kategorie: Články Kosmetika

Proč esenciální?

Slovo esenciální bychom mohli doslova přeložit jako esence, neboli podstata rostlin, ze kterých oleje přímo pocházejí. Každá jednotlivá rostlina obsahuje ve svých kořenech, listech, semenech i květech kombinaci olejů, které jsou známé právě jako oleje esenciální. Nejen, že tyto čistě přírodní oleje nádherně voní, ale mají spoustu pozitivních účinků na naše tělo i mysl.

Z tohoto důvodu vznikla samotná aromaterapie. Aromaterapie je holistická metoda, která využívá vůni rostlin k dosažení fyzické i psychické pohody daného člověka, který se rozhodl tuto terapii vyzkoušet na vlastní kůži. Základními prostředky aromaterapie jsou právě esenciální (éterické) oleje. Esenciální oleje se získávají destilací nebo lisováním ze žlázek, které se nacházejí uvnitř rostliny nebo na jejím povrchu.

Esenciální oleje neobsahují žádné mastné složky, jak bychom si mohli z názvu myslet. Jsou to naopak látky velmi těkavé povahy. Jsou citlivé na vzduch a světlo, proto se musí uchovávat v dobře uzavíratelných obalech z tmavého skla. Před zahájením samotné aromaterapie je důležité stanovit diagnózu, aby se léčili správně příznaky.

Jak oleje správně používat?

Způsobů použití olejů existuje hned několik. Mezi ten nejrychlejší a nejsnadnější patří jednoznačně inhalace. Inhalovat můžeme buď tak, že si nakapeme pár kapek oleje na kousek látky, přiložíme k nosu a vdechujeme. Další způsob inhalace může probíhat u misky s horkou vodou, kam opět nakapeme pár kapiček, hlavu i s miskou si přikryjeme ručníkem a vdechujeme cca 5 minut. Mezi nejjednodušší způsob inhalace je prostřednictvím difuzéru, do kterého pouze nalijeme libovolné množství vody, přidáme olej a je hotovo.

Dalším způsobem mohou být tzv. aromatické masáže. Doteky i vůně dokáží vnést úlevu i uvolnění celému tělu. Masáže pozitivně stimulují krevní oběh, mají skvělé účinky na nervový systém a uvolňují svalové napětí. Masáž by měla být příjemná, jemná a v žádném případě nesmí způsobovat bolest. Esenciálními oleji můžeme masírovat unavená a namáhavá místa, např. chodidla po náročném a dlouhém dni je zaručeně ocení[1].

Ačkoliv jsou esenciální oleje čistě přírodní produkty, je nutno s nimi zacházet s určitou opatrností. Pamatujte, že méně je více a malé množství oleje vystačí na opravdu dlouho. Některé oleje mohou podráždit pokožku, pokud jste více citlivější. Oleje nikdy nenanášejte na oči, uši a nos.Jak správně používat esenciální oleje

To pravé limetkové

S radostí Vám představujeme naši novinku – esenciální limetkový olej nesoucí název „to pravé limetkové“. Limetkový olej je určen především do koupele nebo aromalamp. Pyšní se svým jedinečným složením, které obsahuje pouze jednu ingredienci a to limetkový olej/silici. Limetková silice se používá k pročištění vzduchu a navození příjemné a uklidňující atmosféry, kterou doma, či na pracovišti ocení každý z nás.

Při použití limetkové silice ve vaně stačí nakapat pár kapek do vody společně s olejem a Vaše pokožka dostane péči, kterou si zaslouží. Silici nenanášejte nikdy přímo na pokožku, jelikož by mohlo hrozit i popálení. Silice neobsahuje žádné přidané chemické a jiné nebezpečné látky, ani nebyla testována na zvířatech. Jedná se pouze o čistě přírodní složení.

Zdroje:
  • [1] www.healthline.com/nutrition/what-are-essential-oils#types
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.