Zatočte s celulitidou přírodní cestou

Celulitida v dnešní době trápí téměř 90 % dívek i žen různého věku a různých typů postav. Připravili jsme si pro Vás tipy a rady, díky kterým jsme se s ní dokázali vypořádat přírodní cestou. Více se dozvíte v dnešním článku.

Vznik celulitidy

V dnešní době se celulitida netýká pouze žen, které mají nějaké to kilo navíc. Celulitidou trpí již mladistvé dívky a mladé ženy, které mají štíhlou postavu. Celulitida, neboli pomerančová kůže je spíše estetická záležitost, nicméně při zanedbávání může způsobovat i určité zdravotní problémy. Vyskytuje se zejména v oblastech, kde se ukládá více podkožního tuku. Nejčastěji to jsou právě stehna a hýždě.

Na vznik celulitidy má vliv spousty faktorů. Patří sem například dědičnost, nesprávná funkce lymfatického systému, uspořádání podkožních buněk, hormony a především životní styl. Do životního stylu řadíme především spánek, pohyb a hlavně stravu. Kvalitní a zdravá strava bez zbytečného rafinovaného cukru a nezdravých nekvalitních tuků ovlivňují celulitidu opravdu ve velkém množství.

Lidé, kteří mají v jídelníčku příliš mnoho nezdravého tuku, sacharidů a soli budou mít pravděpodobně vyšší sklon k celulitidě. Zamezit ji můžeme také správným cvičením, především posilováním, zejména tak, abychom zpevnili problematické partie a celulitida nebyla tak viditelná. Ke zdravému životnímu stylu samozřejmě nepatří pouze strava a cvičení. Studie prokazují, že ke zvýšenému výskytu celulitidy jsou také náchylnější kuřáci nebo pravidelní konzumenti alkoholu.

Přírodní pomocníci

Určitě jste si všimli, že na trhu se objevuje spousty zpevňujících a zeštíhlujících gelů, které slibují po pár namazáních úplné odstranění celulitidy. Bohužel tyto gely většinou nefungují a jsou naopak plné chemie, která našemu tělu spíše uškodí, než že by pomohla. Naštěstí existují i přírodní produkty, které nám mohou od tohoto problému pomoci alespoň z části.

Nejlepším přírodním pomocníkem na celulitidu je jednoznačně skořice. Skořice podporuje trávení, snižuje vysoký krevní tlak, štěpí tuky a také urychluje náš metabolismus. Skořice zároveň prohřívá organismus a pomáhá zejména při nevolnosti, průjmu nebo nadýmání. Na celulitidu výborně fungují skořicové zábaly, které si můžete vyrobit doma snadno i vy. Budete potřebovat pouze 5 lžic mleté skořice, 250 g jogurtu a 1 lžíci olivového oleje. Všechny ingredience promícháme a krouživými pohyby je vmasírujeme do pokožky. Poté namazané části těla zabalíme do potravinové fólie a necháme působit cca 30 minut.Zatočte s celulitidou přírodní cestou

Pokud nemáte doma potřebné ingredience nebo se nechcete zdržovat s přípravou skořicového zábalu, vyzkoušejte naši novinku – skořicový masážní olej „celustis“. Celustis je masážní olej na pomerančovou kůži, který výrazně prokrvuje pokožku a pomáhá urychlovat odbourávání tuku. Společně s kokosovým olejem, skořicí, rozmarýnem a mnoho dalšího tvoří dokonale čisté a pouze přírodní složení. Jeho obrovskou výhodou je především jeho rychlá vstřebatelnost, kterou jistě oceníte.[1]

Mezi další přírodní pomocníky patří např. kokosový olej. Kokosový olej se pyšní obsahem mastných kyselin se středně dlouhými řetězci, zejména kyselinou laurovou, která pomáhá bojovat proti různým druhům bakterií. Kokosový olej uklidňuje pokožku a má léčivé vlastnosti. Používejte ho několikrát denně na postiženou oblast a nechte působit několik hodin, nejlépe přes noc, aby se olej dobře vstřebal.

Výborné zkušenosti jsme měli také s kurkumou. Kurkuma je sama o sobě velmi silné přírodní antibiotikum. Obsahuje látku kurkumin, která má spoustu zdravotních benefitů. Na kurkumový nápoj budeme potřebovat jednu lžičku mleté kurkumy, sklenici mléka a trochu medu. Kurkumu smícháme s mlékem a vaříme na mírném ohni, podle potřeby přidáme med. Toto kurkumové mléko pijeme dvakrát denně. Vytvořit lze samozřejmě i kurkumový zábal. Smícháním kurkumy, medu a pár kapkami tea tree oleje vytvoříme pastu, kterou můžeme natírat na postižená místa. Necháme působit cca 15 minut a poté opláchneme.

Zdroje:
  • [1] www.steptohealth.com/cinnamon-helps-eliminate-cellulite/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.