S měsíčkem proti bolesti

Měsíček lékařský je velmi oblíbená bylinka, která se využívá již pěknou řadu let. Pomáhá hojit rány, jizvy, při lupénce a mnoho dalšího. Přečtěte si o něm v dnešní článku více informací, které se Vám mohou hodit.

Měsíček lékařský je velmi hojně využívaná bylinka, která má původ v jižní Evropě. Tato jednoletá bylina je známá již samotným vzhledem. Měsíček má velmi výrazné velké žluté až oranžové květy, takže ji poznáme velmi dobře, i když se v bylinkách tak neorientujeme. Měsíček roste na záhonech a zahrádkách, bohužel většina lidí jeho pozitiva vůbec nezná a tím pádem ani nevyužívá. Pojďte se s námi podívat, co všechno tato bylinka umí, abyste mohli později využít její sílu i vy.

Měsíček - respektive jeho rozkvetlé květy se sbírají od června zhruba do září, nejlépe za slunečného dne okolo poledne, protože v tu dobu mají největší sílu. Největší účinky mají oranžové květy, sbírat se dají celé květy nebo pouze okvětní lístky, ve kterých je obsaženo nejvíce účinných látek. Měsíček se suší rychle ve stínu nebo ve tmě, při sušení pomocí umělého tepla nesmí teplota přesáhnout 70 °C. Jelikož měsíček rychle přijímá vlhkost vzduchu, je dobré ho občas přesušit. Skladovat se musí také ve tmě či šeru, aby byla jeho barva zachována, jinak rychle ztratí své účinky.

Měsíček má spousty odrůd a co je zajímavé, všechny odrůdy jsou léčivé. Z měsíčku lékařského se využívají pouze jeho květy či okvětí, které tvoří plné oranžové úbory. V lidovém léčitelství se měsíček využívá jak vnitřně, tak i zevně. Měsíček lékařský se v lidovém léčitelství těší oblibě již od 12. století. Měsíček je opravdu skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí zkusit i přírodní léčbu nebo hledají další způsoby, jak zmírnit průběh svého onemocnění. Bylinku je také ideální využít jako prevenci, protože s tou vám většinou léky nepomohou. Měsíček lékařský je de facto přírodní antibiotikum, která v našem organismu působí antisepticky a potlačuje vznik i rozvoj nebezpečných bakterií.S měsíčkem proti bolesti

Měsíček lékařský obsahuje silice, saponiny, flavonoidy, hořčinu, kyselinu salicylovou, vitamín C nebo polyacetylenové sloučeniny, které představují hlavní nositele účinku. Vhodnou kombinací všech složek je dosaženo, že měsíček lékařský můžete ve své domácí lékárničce využívat téměř bez omezení, má totiž výrazné terapeutické účinky. Vnitřně se měsíček lékařský nejčastěji užívá ve formě čaje, odvaru či kloktadla. Při přípravě čaje použijete jednu vrchovatou lžičku měsíčku na 250 ml vody a vypijete 1 až 2 šálky denně, jestliže jej využíváte pouze jako prevenci. Pokud měsíčkem už léčíte konkrétní problémy, můžete množství vypitého čaje zvýšit na 3 až 4 šálky za den. Měsíček lékařský má slanou, trpkou a nahořklou chuť, proto ho nevařte zbytečně dlouho, jinak bude čaj zbytečně hořký a nebude Vám příliš chutnat.

Naše novinka - Ranhojič!

Měsíček lékařský se samozřejmě hojně využívá i zevně. V tomto případě je vhodný na urychlení hojení pooperačních jizev, omrzlin, spálenin, ekzému či akné, plísní, podlitin, popraskané kůže, řezných ran nebo hemeroidů. Blahodárně působí na pokožku, která je poškozená. Měsíček totiž obsahuje rostlinná antibiotika, tak zvané fytoncidy, které potlačují vznik bakterií a plísní na pokožce. Své místo má také v kosmetice, kde se využívá na zjemnění a zvláčnění pleti a pokožky. Je rovněž účinný na celulitidu a strie.

Naše jedinečná novinka z přírodní kosmetiky - bylinná mast s měsíčkem nesoucí název "Ranhojič" Vám pomůže při řadě komplikací a zdravotních problémů. Tato jedinečná mast se pyšní svým naprosto přírodním složením, ve které najdete pouze kvalitní suroviny přímo z přírody. Ranhojič obsahuje např. mandlový olej, včelí vosk, slunečnicový olej, vitamin E a další. Ranhojič můžete použít na postiženou oblast na celém těle. Skvěle funguje na výše zmíněné ekzémy, lupénku, popáleniny, zanícené rány, tvrdou kůži, odřeniny a další anomálie, se kterými se můžete potýkat. Mezi největší výhodu patří především velmi rychlá vstřebatelnost této mastičky. Měsíčkovou mast můžete také střídat také s propolisovou pastí, která má podobné účinky.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.