Mikulášská nadílka plná živin pro malé i velké

Chystáte pro své děti mikulášskou nadílku, ale rádi byste jim dopřáli zdravější mlsání, než které je nám nabízeno v obchodech a všude kam se jen podíváme? Přečtěte si v dnešním článku jak na to.

Mikuláš bez čokolády?!

Máme tu opět začátek prosince a mimo předvánočního chaosu přichází i oblíbený svátek všech dětí a tím je svatý Mikuláš. Jakmile opadne prvotní strach a stres z návštěvy čerta, na řadu přichází mikulášská nadílka v podobě všech možných čokolád, lízátek a dalších cukrovinek, které již od konce září lákají dětské oči v regálech všech supermarketů. V těch lepších případech najdete v takové nadílce i kousek mandarinky nebo jiného ovoce, ovšem cukr a jeho všemožné podoby převládají.

Ať již jste nebo nejste rodič a zajímáte se nějakým způsobem o zdravý životní styl, přirozeně tyto produkty kupovat nechcete sobě, natož dětem. Jak ale připravit balíček sladkostí pro děti, aby neobsahoval pouze brambory jako to známe možná z našeho dětství? V dnešním článku se s Vámi podělíme o pár tipů, jak potěšit své děti zdravými dobrotami a zároveň neničit jejich zdraví.

V první řadě bychom si měli uvědomit, že pokud do mikulášské nadílky dětem nedáme právě výše zmíněné sladkosti, určitě je neochuzujeme o jejich oblíbené sladkosti. Čím méně budeme mít těchto věcí doma a nebudeme jim je dávat po celý rok, tím méně je budou děti vyžadovat. A jak jsme již řekli, mlsat lze i zdravějším způsobem, takže své děti ochudíme pouze o nekvalitní potraviny a kalorie, které by zbytečně přijímaly v opravdu velkém množství.

Jak může vypadat zdravá nadílka?

Věřte, že možností, jak sestavit zdravou a přesto oku lahodící a chutnou nadílku, je opravdu spousta. Nejprve musíme vzít v potaz, co našim dětem (nebo komukoliv jinému) chutná a jaké potraviny a pochutiny mají rádi. Mikulášská nadílka se může skládat např. ze sušeného ovoce, balením velmi oblíbených křížal, které děti naprosto zbožňují.

V domácích potřebách zakupte sklenici (nebo můžete využít i typické "zavařovačky"), které naplníme směsí různých oříšků, semínek, arašídů, rozinek, sušených datlí atd. Dalším tipem, u kterého se nemusíte bát složení jsou kvalitní čokolády nejlépe v BIO kvalitě. Čokoláda bez zbytečných aditiv není vůbec nezdravá záležitost, naopak. Kvalitní kakao, ze kterého se čokolády zpracovávají obsahuje spoustu pro naše tělo důležitého hořčíku a dalších zdraví prospěšných látek. Proto se nebojte přidat do Vaší nadílky i kvalitní hořké či mléčné čokolády, na kterých si děti pochutnají.Mikulášská nadílka plná živin pro malé i velké

Adventní kalendář trochu jinak

K mikulášské nadílce patří neodmyslitelně i oblíbený adventní kalendář, díky kterému si děti krátí čekání na Ježíška a každé ráno se těší, až si otevřou další okénko. Ve většině případech se kalendáře skládají pouze z 24 čokoládek, přičemž v posledním okně může být nějaké překvapení. Kdo říkal, že kalendáře se musí skládat pouze z čokolády nebo dalších sladkostí? Možností je spousty, tak pojďte letos připravit pro své děti změnu a zkrátit jim čekání do Vánoc daleko příjemnější a smysluplnější cestou.

Takový vyrobený adventní kalendář plný překvapení udělá dětem obrovskou radost, jelikož nikdy nebudou vědět, co je v dalším okénku čeká. Připravte si 24 pytlíčků, obálek nebo krabiček, do kterých vložíte různá překvapení. Fantazii se meze nekladou. Adventní kalendář může obsahovat mimo zdravých dobrůtek např. pexeso, drobné hračky, poukázky na výlety, pastelky, omalovánky. Pokud máte děti starší, nebo vyrábíte kalendář pro někoho jiného než pro dítě, můžete zabalit např. kosmetiku, hrníček, kvalitní čaje apod.

Příznivce zdravého životního stylu zajisté potěší i superpotravina, kterou mu zvolíte přímo na míru. Před vánočním stresem se určitě budou hodit superpotraviny, které pomáhají např. k duševní pohodě, nebo snižují stres. Mezi takové patří zejména maca, nejlépe v kombinaci s ashwagandhou. Skvělým pomocníkem je také ženšen, který pomáhá nejen proti stresu, ale zároveň dodává energii, což je před Vánocemi také náramně hodí[1].

Věříme, že s takovou mikulášskou nadílkou potěšíte nejen své děti, ale i velké. :) Díky našim tipům dodáte svému tělu a tělu vašich dětí nejen dostatek živin, ale zároveň je potěšíte vlastnoručně vyrobenou nadílkou, která je v dnešní urychlené době velmi cenná.

Zdroje:
  • [1] www.smilizer.com/benefits-of-maca-root/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.