Podzim bez nachlazení

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Také Vás s příchodem podzimu trápí neustálé nachlazení a chřipky, kterým se nedaří vyhnout? Podpořte svou imunitu přírodním cestou a přečkejte letošní podzim bez nachlazení.
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:

V období podzimu se mnoho lidí potýká s nepříjemným nachlazením, virózou, chřipkou atd. Přitom stačí tak málo. Podpořit svůj imunitní systém přírodními složkami a nezatěžovat ho nevhodnou stravou a nezdravým životním stylem. I podzim se dá zvládnout ve zdraví a hlavně bez zbytečných léků a chemie. Čtěte dál a dozvíte se jak na to.

Jsme to co jíme

V první řadě bychom si měli dávat pozor na to, co přijímáme do svého těla. To samozřejmě neplatí pouze v období podzimu, ale po celý rok. Vyvarujte se všem průmyslově zpracovaným potravinám, které naše tělo akorát oslabují a naše imunita slábne. Jak se říká, téměř 80 % našeho imunitního systému se nachází v našich střevech, proto je nesmírně důležité dávat pozor na to, co jíme. Vyvarujte se tedy veškerých polotovarům, které obsahují škodlivá aditiva, rafinovanému cukru, ztuženým tukům apod.

Máme štěstí, že žijeme v době, kdy můžeme využívat plno přírodních zázraků a nebýt odkázáni na léky, které ve velkém množství náš imunitní systém paradoxně ještě více oslabují. Přírodní nakopávače imunity najdeme i mezi superpotravinami, o kterých byste to možná ani netušili.Podzim bez nachlazení

Imunita a superpotraviny

První superpotravinou, kterou byste měli v období podzimu zařadit je acerola. Acerola patří mezi největší přírodní zdroj vitaminu C na světě. Vitamin C je známý díky své schopnosti podporovat imunitní systém, proto najde skvělé využití nejen na podzim. Acerolu stačí smíchat s vodou, nebo ji můžete přidat do oblíbeného smoothie, kaší, jogurtu a mnoho dalšího. Pro zajištění denní dávky vitaminu C postačí jedna lžička denně. Kromě podpory imunitního systému zároveň zvyšuje energii, což se v tomto ročním období také velmi hodí, jelikož mnoho z nás vstává do tmy a za tmy se domů vrací[1].

Další superpotravinou, která Vám zaručeně pomůže při prevenci, nebo už při rozběhnutém nachlazení je reishi. Reishi patří mezi houby, které se využívají zejména v tradiční čínské medicíně. Reishi je přezdívaná jako houba nesmrtelnosti, která se v čínské medicíně používala především z důvodu prodloužení života, kde lidé věřili, že pravidelná konzumace této houby prodlouží jejich život o několik let.

Reishi obsahuje esenciální aminokyseliny, významné množství železa, selenu a některé vitamíny ze skupiny B. Reishi je také významná díky obsahu garmenie, což je prvek, kterému vědci přisuzují pozitivní vliv na náš imunitní systém. Obsah garmenia najdeme také např. v česneku nebo ženšenu. Reishi najdeme na trhu také v práškové formě, stačí opět smíchat s vodou nebo přidat např. do kávy.

Poslední superpotravinou, kterou Vám pro podporu imunity v tomto článku doporučíme je guarana. Guaranu možná znáte jako zdravější alternativu kávy, jelikož obsahuje 4x více kofeinu, než káva samotná a často se používá ke zvýšení energie a fyzického výkonu. Díky obsahu kofeinu má využití i při boji proti únavě, která nás může trápit v období podzimu mnohem více, než je tomu např. v létě. Málokdo ale ví, že guarana podporuje také imunitní systém a to především opět díky obsahu vitaminu C.

Funkční směs Naturalis

Pokud nevíte, jakou superpotravinu zvolit, může Vám pomoci naše funkční směs zvaná podpora imunity, která obsahuje takovou kombinaci superpotravin, kterou Vaše tělo efektivně využije a výsledek se dostaví téměř okamžitě. V této funkční směsi najdete cordyceps, chagureishi a hericium. Všechny tyto produkty jsou opět z tradiční čínské medicíny. Navzájem do skvěle doplňují a dohromady tvoří elixír pro náš imunitní systém a obranyschopnost. Nezapomeňte se podívat i na další funkční směsi, které mohou pomoci právě Vám.

Zdroje:
  • [1] www.healthline.com/health/food-nutrition/acerola-cherry#dosage
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.