Přírodní poklady pro zvýšení energie

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Trápí Vás nedostatek energie ačkoliv máte dostatek spánku? Cítíte se přes den neustále unavení? Zkuste zařadit do svého jídelníčku superpotraviny, které Vám zaručeně pomohou zvýšit Vaši energii přírodní cestou.
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Mnoho stresu, málo času

V dnešní zrychlené a uspěchané době se mnoho z Vás potýká s nedostatkem přísunu energie. Příčin může být hned několik. Mnoho stresu, pracovní vytíženost, nedostatek spánku, či nekvalitní a málo výživná strava. Mnoho potravin má velmi nízký obsah, či dokonce úplné vymizení cenných látek, díky kterým naše tělo energii získává. Příčina nedostatku cenných látek je dána zejména znečištěným životním prostředím a způsobu, jakým a kde se potraviny pěstují. Kvalitu může ovlivnit dřívější sklizeň, způsob dovozu, vyčerpaná půda a mnoho dalších faktorů, které celkovou kvalitu potravin ovlivňují.

Z toho důvodu je více než na místě zařadit do svého života přírodní produkty, které jsou nejen kvalitní, ale obsahují velmi důležité minerály a vitamíny pro naše tělo. Superpotraviny, které nám pomohou získat naši ztracenou energii zpět, můžeme konzumovat každý den. Můžeme je přidat do ovocných či zeleninových smoothie, kaší, jogurtů, nebo je jen rozmíchat ve vodě a vypít hned ráno, ještě před snídaní jako životabudič.

S guaranou proti únavě

První superpotravina, která Vám zaručeně pomůže při problému s nedostatkem energie je guarana. Guarana obsahuje 4x více kofeinu než káva, a proto může sloužit i jako její zdravější alternativa. Guarana mimo jiné také podporuje pozitivně náš imunitní systém a příznivě působí i na fyzické zdraví[1].

Proč vitamin C?

Další způsob jak zvýšit svou energii přírodní cestou je zařadit prášek exotického ovoce, které nese název camu camu. Tato superpotravina se pyšní vysokým množstvím vitamínu C, rovněž působí výborně na imunitu.

Poslední poklad, který si dnes představíme je prášek ze superpotraviny baobab. Baobab kromě zvýšení energie chrání naše buňky proti volným radikálům a má úžasné účinky na naše kosti, zuby, svaly i kůži. I baobab se pyšní vysokým množstvím vitamínu C, dále stojí za zmínku jeho obsahu vápníku, draslíku a hořčíku[2].

Najděte si svou ideální superpotravinu, která bude sedět právě Vašemu tělu. Věříme, že problémy s únavou budou minulostí!

Zdroje:
  • [1] www.healthline.com/nutrition/guarana-benefits#section2
  • [2] www.unrootedenergy.com/what-is-baobab/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.