Jarní očista se superpotravinami

Cenné látky:
Vliv na orgán:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Zima už je téměř u konce a my se můžeme konečně těšit z krásného počasí. Jelikož je nám díky slunci dobře na duši, měli bychom dopřát detox i našemu organismu. Jak toho docílit, a které potraviny jsou pro nás vhodné? To se dozvíte v dnešním článku.
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Čas na jarní detox

Venku už začíná krásné jarní počasí, příroda nás dobíjí pozitivní energií a vstává se nám do světla daleko lépe, než tomu bylo v zimě. Jelikož se cítíme dobře psychicky, měli bychom dopřát odlehčení i našemu tělu, které může být po zimě v určitém útlumu. Jak toho dosáhnout? Zkuste potraviny, které mají detoxikační účinek a připraví tělo na další roční období.

K čemu detox slouží?

Detoxikace je proces, při kterém se náš organismus zbavuje škodlivých látek a toxinů. Náš organismus se zbavuje toxinů každý den. Ať už potem, nebo skrze játra, ledviny či střeva. Pokud však naše tělo zahlcujeme toxiny příliš, tento přirozený proces se zpomaluje a musíme mu tak pomoci my.

Vsaďte na zelenou

Při detoxikaci nám mohou být nápomocné tzv. zelené potraviny. Patří mezi ně např. zelený ječmenchlorella či spirulina. Kromě detoxikačních účinků obsahují také antioxidanty, bílkoviny a velké množství vitamínů a minerálů.

Všechny zelené potraviny mají společnou jednu věc a tou je chlorofyl. Chlorofyl je zelené barvivo, které se přirozeně vyskytuje v zelené zelenině a řasách. Chlorofyl zvyšuje energii a celkové rozpoložení těla.

Pokud chceme, aby náš jarní detox proběhl s co největším úspěchem a se skvělými výsledky, měli bychom tomu přizpůsobit i svůj celkový životní styl. To znamená, že v průběhu detoxu se musíme držet určitých pravidel. Doporučujeme se vyhýbat všem průmyslově zpracovaným potravinám, nekouřit, nepít alkohol, přidat do jídelníčku více zeleniny a celkově více zelených potravin. Dále je důležité přidat pohyb a dbát na dostatečný pitný režim, který by měla tvořit zejména pitná voda[1].

Zdroje:
  • [1] www.indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/barley-grass
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.