Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Koncept zerowaste produktů Naturalis

Váš dotaz
Dobrý den, moc sei líbí Vaše produkty, ale snažím se žít Zero Waste, bezobakově, tak by mě zajímalo, z jakého materiálu jsou Vaše obaly? Snažíte se pracovat bezodpadově?
Odpověď

Dobrý den,

zerowaste je filosofie, která naši firmu provází již od jejího vzniku. To byl jeden z důvodů, proč jsme na naše superpotraviny zvolili obalový materiál z plechu. Plech vydrží léta, dá se znovupoužít (např. jako nádoba na čaj či kávu) a když doslouží, tak se dá zrecyklovat. Jelikož superpotraviny jsou “potraviny” a jde o přírodní produkt, je potřeba je chránit více, než klasické produkty. Proto surovina není v plechu nasypána přímo, ale uchovává ji těsnící zipový sáček. Někdo by mohl říci, že to není zerowaste a z části by měl pravdu. Nicméně kdyby produkty v tomto sáčku nebyly, zoxidovaly by a po pár dnech či týdnech by je zákazník mohl vyhodit. Což rozhodně není zerowaste. Nemluvě o zásahu do finančního rozpočtu. Proto jsme zvolili současnou kombinaci, která je maximálně přínosná pro zákazníka, snažili jsme se naplnit koncept zerowaste a zároveň vyhovět všem legislativním normám. A v neposlední řadě umožňujeme plechové dozy vrátit zpět k nám. Zákazník za ně dostane slevu a my se o ně ekologicky postaráme.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.