Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Průvodní obtíže při konzumaci mladého ječmene

Váš dotaz
Dobrý den, užívám mimo jiné mladý ječmen a cca. po měsíčním užíváním se mi dostavily křeče do břich a průjmy (hodně řídké....voda). Toto trvalo tři dny a pak jsem raději vysadil. Po dvou dnech po vysazení se stolice srovnala. Myslíte, že mohu mít alergii?? Děkuji a jsem s pozdravem.
Odpověď

Dobrý den,

vaše průvodní obtíže jsou velmi časté. Jde o reakci na ječmen, nicméně né v tom negativním slova smyslu. Nejde o alergii na mladý ječmen, nicméně jde o proces čištění. Z těla se dostávají škodliviny, které se cestou ven z organismu zaktivují a způsobí zdravotní obtíže. Nejčastěji se jedná o průjmové onemocnění či o kožní problémy (ekzém, vyrášky…) Jelikož tělo je v procesu čištění, není dobré ječmen vysadit, nicméně se doporučuje snížit dávkování. Nejprve se doporučuje snížit dávkování na polovinu standrdní dávky. Kdyby problémy neustupovaly, následně můžete snížit i na třetinu standardní denní dávky. Až se vše vrátí opět do normálu, můžete dávky postupně zvyšovat.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty