Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Tvrdší kusy ve vitaminu C

Váš dotaz
Dobrý den, ne vše se ze směsi vitamin c rozpustí ve vodě (ani po půl hodině, hodině). Ve vodě zůstává množství tmavšího “písku”. Ten při pití křupe mezi zuby. Chci se zeptat, zda je to v pořádku?
Odpověď

Dobrý den,

Funkční směs „Vitamin C“ je 100% přírodní, v BIO kvalitě a vyráběna v ČR. Obsahuje tyto 4 složky:acerolu, camu camu, baobab a macu. Např. acerola obsahuje nejvíce vitaminu C na světě ze všech přírodních rostlinných plodů. Camu camu má v tomto pomyslném žebříčku druhé místo. Náš vitamin C tedy neobsahuje žádná dobarvovadla, dochucovadla, modifikátory ani protispékavé látky, jak to často (bohužel) bývá. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt, který nefiltrujeme ani neupravujeme, opravdu obsahuje přirozeně tvrdší části. Váš zmiňovaný „písek“ je způsobený převážně surovinou camu camu. Tento jev si můžeme představit u všem dobře známé borůvky. Když rozmixujeme borůvky a dáme je do koktejlu, na dně se usadí tvrdší „skořápky“. Jsou to jakési „slupky“ borůvky, které jsou jedlé, zdravé, ale příroda je vytvořila tvrdší kvůli ochraně jádra plodu. A stejné „skořápky“ má i camu camu a ostatní superpotraviny. Kdybychom např. rozmixovali jablko, též v koktejlu zůstanou lehce tvrdší kusy, způsobené slupkou jablka. Způsoby, jak se kompletně vyhnout tvrdším kusům ve vitaminu C jsou: 1) vitamin C vyrábět chemicky 2) slupky chemicky odstraňovat 3) slupky odstraňovat mechanicky, ale tím pádem se „omylem“ vyhodí í celá řada měkkých částí 4) lisovat vitamin C do tablet. Jelikož si zakládáme na vysoké kvalitě a přírodním původu bez chemie a modifikací ani jedna z výše popsaných možností nám nepřirostla k srdci. Tvrdší kusy ve vitaminu C nejsou na škodu a nemusíte se jich bát. Je to přirozená součást čistě přírodních surovin, které obsahují obrovské množství vitaminu C (v řádu stovek krát více než např. pomeranč).

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty