Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Acerola hrudky

Váš dotaz
Dobry den, rada bych se informovala, zdali je problem, kdyz se Acerola Naturalis ze sypke konzistence stane jednolitou, jakoby se spoji. Uz se mi to stalo vickrat, a to i presto, ze mam prasek uzavreny v plechovem boxu primo od Vas a vzdy hned zavru, pokazde beru cistou a suchou lzicku. Je to pak jiz nepouzitelne, anebo tato konzistence nevadi?
Odpověď

Dobrý den,

tento jev aceroly (a řady dalších potravin včetně mladého ječmene, klasického cukru atp.) je relativně známý. Je to způsobené tzv. hydrofilností - tedy schopností aceroly na sebe vázat vodu. Acerola hrudkovatí (nasakuje vodu) běžně. Když je špatně skladována (vlhké prostředí jako kuchyň atp.), hrudkovatění je častější. To, že acerolu uchováváte v originálním obalu, po použití sáček uzavřete zipem, vložíte ji zpět do plechovky, používáte suchou lžičku atp. je naprosto správně. Ještě bych doporučil v balení nechat sorbenty vlhkosti (bílé polštářky, které jsou speciálně upravené pro styk s potravinou a které vytahují vlhkost). Zároveň bych ještě rád dodal, že tato konzistence aceroly nemá zásadní vliv na její kvalitu. Pokud acerola udělá hrudky, je to stejné, jako když hrudky udělá např. cukr či mouka. I takovéto hrudky lze dát do vody. Následně se acerola rozpustí a vznikne z ní stejný koktejl jako v případě prášku.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty