

Péče o tělo
Přípravky do koupele
Tělová mléka, másla a oleje
Tělová mýdla, krémy a masti
Antiperspiranty a deodoranty
Intimní hygiena
Opalování
Houbičky a příslušenství
Strie a celulitida
Holení
Repelenty
Masážní přístroje a přípravky
Výživa a hydratace pokožky
Tělové balzámy a spreje
Tělový peeling
Erotika
Speciální péče o tělo
Péče o vlasy
Péče o pleť
Aromaterapie
Péče o ruce
Dětská kosmetika
Péče o rty
Dekorativní kosmetika
Ústní hygiena
Pánská kosmetika
Péče o oči
Péče o nohy
Péče o uši 

Amarant se řadí mezi tzv. pseudoobiloviny. Znamená, že mezi obilní trávy nepatří, ale v kuchyni se využívá úplně stejně. Zrno a z něj mletá mouka se využívají především v potravinářství, stejně jako listy. Z amarantové mouky se často připravuje pečivo a těstoviny pro celiaky či pro jedince, kteří se snaží omezit příjem lepku. Amarantová mouka se dá použít na mnoho způsobů. Např. chuťově obohacuje nejen pečivo, ale například i kakao či jiné nápoje. Jelikož se do amarantu nepřidávají žádné živočišné produkty (jako např. vajička), mohou si na něm bez obav pochutnat i vegani.
Amarant Naturalis BIO pochází z rostliny, která se nazývá laskavec. Ve Střední Americe byl Aztéky a Inky pěstován již 4 000 let před naším letopočtem. Dnes se amarant převážně pěstuje v tropickém pásu, kde se zrno sklízí až třikrát ročně. Jedno zrnko má velmi malé rozměry i váhu. Celý výrobní proces Amarantu Naturalis BIO (od zasazení semínka, přes sklízení až po finální balení produktu) probíhal pod kontrolou akreditovaných společností zaměřujících se na dodržování BIO kvality. Amarant balíme do uzavíratelných sáčků, které uchovají potravinu v maximální možné kvalitě. Obaly i výrobní prostory jsou též samozřejmě certifikovány pro styk s biopotravinami.
Amarant Naturalis můžeme k pokrmům přidávat jako přílohu či ho lze skombinovat s rýži, jáhly či kukuřicí. Vždy kombinujte 1 díl amarantu a 4 díly jiné obiloviny. Dalším populárním produktem z amarantu jsou kaše. 100 g amarantu vařte 20 minut s 300 ml tekutiny, občas promíchejte, přidejte 4 lžíce ovesných vloček a 200 ml tekutiny, poté vařte ještě 5 minut a máte hotovo. Pokrm dochuťte dle libosti ořechy, ovocem či kořením. Další pokrm, který můžete amarantem Naturalis dochutit jsou polévky. Do Vaší oblíbené polévky přidejte 4 lžíce amarantu. Polévce tak dodáte jedinečnou chuť i nutriční vlastnosti.
Certifikát dokazující BIO kvalitu tohoto produktu si můžete stáhnout zde.
| Výživové údaje | na 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1 513 kJ / 359 kcal |
| Tuky | 6,3 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 1,9 g |
| Sacharidy | 56 g |
| z toho cukry | 1,6 g |
| Bílkoviny | 14 g |
| Sůl | 0,01 g |
| Forma | Sypké |
| Cenné látky | Bílkoviny |
| Podíl BIO složek | 100 % BIO |
| Vliv na orgán | Kosti, Svaly |
| Určeno primárně pro | Muže, Ženy |
| Alergeny | Bez arašídů, Bez celeru, Bez hořčice, Bez laktózy, Bez lepku, Bez sezamu, Bez siřičitanů, Bez skořápkových plodů, Bez sóji, Bez vajec, Bez vlčího bobu |
| Vhodný i pro | Děti, Kojící, Těhotné, Vegany |
| Cena za 1 porci | 13.58 Kč |
| Země původu suroviny | Indie |
| Materiál hlavního obalu | Recyklovatelný plast |
| Trvanlivost od data výroby | 24 měsíců |
| Kvalita | BIO, Vegan |
| Hmotnost / objem | 500 g |
| EAN | 8594182802214 |
| Skladování | Skladujte v suchu a temnu |
| Vyrobeno v zemi | Česká republika |
| Podíl přírodních složek | 100 % přírodní |
Naše cenotvorba se pokaždé řídí zásadami férové ceny. Nehýbeme uměle cenami a nechvástáme se přestřelenými procenty. U každého produktu vždy najdete historii ceny.

S tímto produktem jsme zatím nezveřejnili žádný článek. Ale nebojte, už ho vymýšlíme a bude to pecka :-)

