Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Jak léčit atopii

Váš dotaz
Dobrý den, prosím o doporučení přípravku jak na vnitřní použití,tak vnější-mytí a mazání (akutní a klidová fáze) 8leteho atopika. Atopie vyvolaná především potravinovými alergiemi (ovoce,zelenina, luštěniny,veškeré mouky,vejce), alergie na pyly, včelí bodnutí.
Odpověď

Dobrý den,

atopie je komplexní nemoc, kterou je potřeba léčit (jak správně uvádíme) vnitřně i zvenku. Pro detoxikaci nejčastěji doporučujeme zelené potraviny - mladý ječmen a chlorellu. Díky vysokému obsahu chlorofylu a detoxikačním vlastnostem alergikům (a atopikům) pomáhá. Rozhodně nedoporučuji používání klasických mýdel a sprchových gelů, neboť ty jsou plné chemie a dráždí pokožku. Určitě je vhodné používat mýdla přírodní. Náš sprchový gel je dokonce v BIO kvalitě. A na promazávání je např. vhodný tělový krém na bázi bambuckého másla. Tento produkt není vyloženě “léčivý”, nicméně zabraňuje popraskávání pokožky a jejímu následnému svědění.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty