Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Produkty na podporu imunity

Váš dotaz
Dobrý večer prosím o radu, ještě jsem Vaše výrobky neměla, tak co doporučte? Teď asi nejvíce imunita, mám v práci stres, pleť unavenou?A i ty Vaše Smoothie se mi líbí
Odpověď

Dobrý den,

jeden z nejlepších posilovačů imunity je vitamin C. Bohužel ten, který se běžně prodává v lékárnách je vyráběn synteticky (chemicky). Čili ho tělo nemusí vždy 100% přijmout či vstřebat. Proto většina výživových poradců či lékařů, kteří se zabývají komplexní medicinou, doporučují pouze přírodní vitamin C (ten je tělou bližší a lépe ho přijíma/vstřebává).

Další produkt, který má silné detoxikační účinky je yucca - jedná se o produkt, který obsahuje velké množství látky, která se nazývá “saponin”. Yucca díky saponinu čistí střeva a posiluje tím imunitní systém (neboť cca 80 % imunitního systému se tvoří právě ve střevech).

A poslední produkt, který bych Vám mohl doporučit je chlorella. Chlorella je relativně známá sladkovodní řasa, která má silné detoxikační účinky. Funguje jako antioxidant, dodává energii, posiluje imunitu a vitalitu. Chlorella má vlastnost, že na sebe váže těžké kovy a jiné nečistoty a následně je stolicí vyloučí z těla.

Co se týče našich smoothies, tak ty jsou koncipovány jako zdravá snídaně či svačina, která tělu dodá řadu důležitých živin jako jsou vitaminy, minerály či zdravé tuky, které v běžných snídaních nenajdete. Nefungují sice jako silný doplněk stravy (např. jako výše zmíněné produkty), ale spíše jako lehká a zdravá sváča, která tělo “nezaplácne” a zároveň mu dodá to, co potřebuje :-)

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty