Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Přírodní proteiny pro náctileté sportovce

Váš dotaz
Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit, jestli jsou přírodní proteiny vhodné pro 15ti letého sportovce? V bližších informacích se uvádí, že výrobky nejsou vhodné pro děti, těhotné, kojící. Mohl byste mi prosím vysvětlit proč?
Odpověď

Dobrý den,

ano, naše přírodní proteiny jsou špičkové kvality a jsou vhodné zejména pro sportovce a vyznavače zdravého životního stylu. Věk 15 let není žádný problém. Ba naopak. Upozornění “že výrobky nejsou vhodné pro děti, těhotné, kojící.” je ze 2 důvodů. První důvod je, že malé děti (kojenci) by neměly konzumovat moc bílkovin, neboť ty zatěžijí jejich malé ledviny. Proto by se kojencům neměl dávat ani tvaroh, neboť ten obshuje velké množství již zmiňovaných bílkovin (jogurty jim ovšem nevadí). A další, velmi podstatný důvod, je legislativní povinnost. Jelikož proteiny se musejí prodávat s označením “doplněk stravy”, na toto označení se též váže Vámi zmiňovaná věta. Čili pro sportovce od školního věku jsou proteiny jedny z hlavních stavebních kamenů pro jejich tělo.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty