Poradna
Poraďte se s našimi specialisty na zdravou výživu a přírodní kosmetiku

Očista organismu

Váš dotaz
Dobrý den, obracím se na Vás na doporučení mého kamaráda, který je s Vámi velmi spokojen a chálí Vás. dovoluji si požádat o radu 1. potřebovala bych produkt pro svoji 25 letou dceru, která od dětství trpí ekzémem spojeným s astmatem. Studuje VŠ a v závislosti na stresu vypadá někdy jako by měla "lepru". Boláky všude, nejvíce na obličeji a hlavě. Co s tím? 2. prosím též o radu pro sebe, co užívat při altróze kyčlí - mám indikaci k totální endo.., totiž mám vrozenou dysplazii a kratší nohu. V posledních 2 letech trpím bolestmi nohou, možná tzv. neklidné nohy - hlavně při spánku. Děkuji Vám za odpověď a za radu.
Odpověď

Dobrý den,

řešení Vašeho prvního dotazu je velice komplexní a skládá se s celé řady střípků. V prvné řadě je potřeba začít s vnitřní detoxikací a tu následně podpořit vnější péčí o kůži. Stres, špatná nálada atp. problémy navíc ještě umocňují. Doporučil bych úpravu jídelníčku (vyloučení smažených pokrmů, fastfoodů a sladkých jídel / nápojů) a zároveň začít s detoxikací pomocí mladého ječmene, chlorelly či yuccy. Pro zlepšení pokožky je potřeba omezit klasickou mýdlovou kosmetiku (sprchové gely, šampony atp.) a nahradit ji přírodní kosmetikou (v dnešní době se dá relativně snadno koupit i v klasických drogeriích) a následně je potřeba kůži promazávat. Buďto můžete zvolit některý produkt z naší řady bio kosmetiky jako je konopná mast či měsíčková mast a/nebo si můžete vytvořit vlastní “balzám” z mladého ječmene. Doporučil bych přes den používat přírodní promazávací kosmetiku a večer použít kašičku z ječmene (neboť asi není vhodné celý zelený chodit mezi lidi). Druhý problém je malinko jiný, neboť se nejedná o “civilizační nemoc”, ale o vrozenou nemoc (navíc v oblasti kostí). Zde skutečná léčba pomocí detoxikace či změny jídelníčku není. Jen se můžeme snažit snížit následky. V tomto případě mě napadá posílit kosti a celý pohybový aparát. K tomu slouží známý produkt MSM. Pro maximální účinek MSM je však potřeba ho konzumovat spolu s vitaminem C. V případě konzumace MSM bez přídavku vitaminu C, tak ztrácí své účinky.

Zdraví Vás,
Martin Sedláček


Na Vaši otázku odpověděl
Martin Sedláček
Ing. Martin Sedláček
Martin je zakladatel Naturalisu. Specializuje se na superpotraviny, zdravou výživu, výživové směry a celostní přístup k léčbě a očistě organismu.
Související produkty