Jak před zimou posílit imunitu superpotravinami

Suroviny:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Vliv na orgán:
Venku se sice stále krásné a slunečné babí léto, nicméně za pár týdnů tu máme opět zimu. Jak můžeme posílit naši imunitu, abychom nemuseli zimní období přivítat v posteli s teploměrem v ruce? Které superpotraviny nám pomohou? To se dozvíte v dnešním článku.
Suroviny:
Vliv na orgán:

Ačkoliv je stále krásné babí léto a slunečné počasí, za pár týdnů tu máme opět zimu, sníh a hlavně období chřipek a různých nachlazení. Mnoho lidí příznaky nemocí či nachlazení ignorují, přecházejí a začínají je řešit až poté, co nemoc skutečně propukne. Přitom by stačilo si pouze uvědomit, že nejlepším řešením je prevence.

Existují superpotraviny, díky kterým můžeme svou imunitu posílit a vychutnat si tak sychravé počasí zcela bez nemoci.

Goji berries

Goji berries, zvaná také jako Kustovnice čínská, je jednou ze superpotravin, která je symbolem dlouhověkosti, síly a zdraví. Goji obsahuje polysacharidy, které pozitivně ovlivňují náš imunitní systém. Dále obsahuje 18 druhů aminokyselin, vitamín C, betakaroten a mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Odborníci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků pro naše zdraví bychom měli konzumovat zhruba 30 g sušené goji denně. Lze ji přidat do kaší, smoothie, salátů atd[1].

Maca

Další superpotravinou, která pozitivně ovlivňuje náš imunitní systém a měli bychom ji preventivně zařazovat je maca. Použití kořene maca je velmi široké a pochází z poznatků tradic a vědy. Posiluje vitalitu, zvyšuje odolnost organismu, zlepšuje paměť a mnoho dalšího. Studie uvádí, že prášek z kořene maca zlepšuje funkci imunitního systému až o 15 %. Chuť macy je pro mnoho lidí nepříliš chutná, proto ji doporučujeme přidávat spíše do hotových pokrmů jako jsou kaše nebo různé ovocné či zeleninové nápoje.

Baobab

Baobab je posvátný strom a přezdívá se také jako strom života. Jeho plody se řadí mezi superpotraviny, především díky svým ohromným množstvím vitamínů, minerálů a jiných látek, jako je např. kolagen, vápník, želeno atd. Nejen, že podporuje náš imunitní systém, navíc působí proti zánětům, bakteriím, plísním a pomáhá s detoxikací těla. Plody baobabu se mohou jíst přímo čerstvé, ovšem na našem trhu je najdeme především jako rozemleté na jemný prášek[2].

Zdroje:
  • [1] www.recipes.howstuffworks.com/goji-berry4.htm
  • [2] www.aduna.com/blogs/learn/51386756-baobab-for-immunity-your-first-line-of-defence-against-winter-colds
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.