Heřmánek

Heřmánek je považován za jednu z nejléčivějších rostlin. Jako esenciální olej může dokáže zklidnit jakékoliv alergické reakce, které se projevují lokálně nebo na dýchacím ústrojí. Heřmánek vykazuje silné protizánětlivé účinky, navíc je hojivý.
1
2
3
4
5
Kvalita složky dle stupnice:
1
Charakteristika kvality:
Vynikající / čistě přírodní složka
Symbol kvality:
Použití:
Psychycká pohoda, alergie, zdaví, esenciální olej
Složka též známá jako:
Heřmánek modrý, Chamomilla recutita, Heřmánek pravý, Heřmánek lékařský, Chamolila matricaria, Heřmánek altajský, Chamaemelum nobilu, Roman chamomile, Ormenis Multicaulis, Clandanthus mixtus, Heřmánek žlutý

Popis složky

Heřmánek má protizánětlivé účinky, je vhodný na bolesti kloubů, svalů, revma a různé pohmožděniny.Pomáhá regenerovat a zklidňovat pokožku, tyto vlastnosti se hodí na drobnější poranění a popáleniny, případně ekzémy, dermatitidy, vyrážky či alergické reakce. Doporučuje se při poruchách trávicího ústrojí a žaludečních nevolnostech. Heřmánek má zklidňující účinky na nervový systém, odstraňuje mrzutost, nervozitu, stres, podráždění, bolesti hlavy, migrény a nespavost. Existuje několik druhů heřmánků - Heřmánek modrý, Heřmánek žlutý či např. Heřmánek římský. Lze z něj odělat odvary, masti, oleje či jiné kosmetické i potravinářské produkty.

Komerční využití

  • Hydratační krémy
  • Pleťové krémy
  • Zubní pasty
  • Vyživující balzámy
  • Odličovací vody
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.