Péče o nejjemnější dětskou pokožku

Každá maminka si přeje pro svoje děťátko to nejlepší. Při výběru dětské kosmetiky bychom měli vybírat takové produkty, které jsou vhodné pro tu nejjemnější dětskou pokožku. Přečtěte si v dnešním článku jaké to jsou.
Kategorie: Články Kosmetika

Určitě znáte výstižný a stručný pojem „méně je více“. V péči o dětskou pokožku to platí dvojnásob. Opravdu nepotřebujete spoustu drahých a zbytečných produktů. Pokud vybíráte takové, které jsou kvalitní a pokožku vyživí a nerozdráždí, stačí Vám pro Vaše ratolesti jen menší základní výbava. Na trhu můžeme v dnešní době sehnat spoustu mastiček, olejíčků, mlék na všechny možné typy pleti. V tomto množství je opravdu těžké si vybrat a hlavně poznat, co skutečně na děti využijeme. Pokud si nechcete nakoupit zbytečné produkty, které se Vám budou jen válet doma, máme pro Vás pár tipů, které Vám pomohou Vaši volbu usnadnit.

Dětská pokožka novorozenců je až 5x tenčí, než pokožka dospělých. Zároveň obsahuje větší množství vody. To znamená, že dětská pokožka je i více měkká a vláčná, než kůže dospělého. Z tohoto důvodu je mnohem více náchylná a zranitelná. Vstřebá téměř vše, co na ni naneseme. Proto je opravdu velmi důležité vybírat pouze produkty s přírodním a čistým složením, které pokožku zbytečně nezahlcují toxickými látkami, které jsou nejen pro děti velmi škodlivé.

Méně je více

V prvních pár dnech života miminka Vám stačí opravdu pouze čistá, nejlépe filtrovaná voda. Po přebalování je daleko lepší a zdravější opláchnout miminko pouze vodou, než používat několikrát za den dětské ubrousky, které jsou v mnoha případech napuštěny dalšími toxickými látkami s vůní apod. Pokud si to pokožka žádá a objeví se nějaké podráždění (např. od plenek nebo oblečení), doporučujeme použít přírodní mastičky.

Nejen na tyto případy je skvělá mast s rakytníkem nesoucí název „Robátko“. Robátko obsahuje vysoké množství za studena lisovaných olejů, které jsou čistě přírodního původu. Další důležitou položkou je bambucké máslo. Bambucké máslo se velmi dobře vstřebává, pokožku vyživuje a zároveň na ní nezanechá nepříjemný mastný filtr. Rakytník je známý pro své regenerační účinky, které pomohou podrážděné pokožce. Robátko není určené pouze pro děti, ale také pro jejich maminky. Díky svým vlastnostem je skvělým pomocníkem na strie, nebo pomáhá i na popraskané bradavky, které trápí většinu kojících žen. Mastičku lze používat i několikrát denně a je vhodná již od prvních dnů miminka.

Výživa po koupeli

Další produkt, který by se Vám mohl pro Vaše nejmenší hodit, je určitě olej po koupeli. V některých domácnostech můžeme mít pro dětskou pokožku až příliš tvrdou vodu, proto je důležité ji po koupeli správně vyživit. Z toho důvodu jsme vyvinuli dětský jemný olej jménem Sprcháček. Sprcháček je samozřejmě čistě přírodní produkt složený především z olejů lisovaných za studena, které jsou šetrné k pokožce. Obrovskou výhodou tohoto oleje je především jeho velmi rychlá vstřebatelnost.

Vzhledem k obsahu důležitých vitamínů pečuje olej o pokožku do hloubky, zvyšuje její elasticitu a brání jejímu vysušování a podráždění. Sprcháček je vhodný na celé tělo a je možné ho použít již od prvních dnů miminka. Olej používejte na celé tělo a krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky. Je vhodné ho používat po každé koupeli.

V prvních měsících života miminka se můžete setkat s nepříjemným nadýmáním. Mezi nejčastější příčiny nadýmání u miminek patří zejména polykání vzduchu při kojení. K tomu často dochází, pokud je miminko při kojení v nepohodlné poloze, nebo ústa miminka nepřiléhají zcela k prsu. U novorozenců je nadýmání typické, proto se není třeba nijak obávat. Toto období trvá zhruba 3 až 4 měsíce. Pro odstranění těchto nepříjemností je kromě správné polohy při kojení vhodné také masírovat bříško a miminku tím alespoň trochu ulevit.

Masážní olej na bříško Nadýmáček díky svému složení pomáhá od nepříjemné bolesti. Obsahuje opět přírodní za studena lisované oleje. Pomáhá snižovat plynatost a zbavuje nadýmání. Je vhodný pro miminka již od prvních dnů života. Nadýmáčka můžeme používat každý den, klidně i několikrát.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.