Superpotraviny v barvách Vánoc

Cenné látky: draslíkkaroteny
Vánoce jsou všeobecně časem pohody, klidu, nákupů, dobrého jídla i pití. Velká nevýhoda je, že se většina lidí po nich necítí moc dobře. Jsou unavení, nafouklí a bez energie. A to všechno v důsledku špatné stravy. Udělejte si Vánoce zdravější a prožijte leden naplno.
Superpotraviny v barvách Vánoc

Červená, zelená a zlatá jsou tradičními barvami Vánoc. K Vánocům stejně tak patří teplé voňavé nápoje a ovoce bohaté na vitamin C. Letos jsme se rozhodli vše spojit a připravit si pro zahřátí skvělý čaj z goji berries s kapkou manukového medu. Goji berries obsahují dokonce více vitaminu C, než pomeranče. Zajímavé také je, že goji berries příbuzná rostlina Lycium carolinianum je v angličtině přezdívána jako Christmasberry neboli vánoční bobule.

Čaj z goji berries Plody kustovnice čínské přidejte ke svému oblíbenému čaji. Vánoční atmosféru navodí špetka skořice. Na doslazení doporučujeme med, ať už klasický od včelaře nebo manukový, který je ceněný pro své vysoké antibakteriální účinky. Přidanou hodnotou manukového medu je kromě vynikající chuti také schopnost neztrácet účinnost při ředění a vystavení teplu, což je do čaje ideální.

Kustovnice je nejčastěji konzumována pro:

  • Zdravé oči
  • Podporu imunity
  • Antioxidační účinky

Další zajímavé články