BIO čokoláda

Kvalita: bio
Vhodný i pro: těhotnékojící
Jak vybrat skutečně dobrou BIO čokoládu? Musíte znát celý její životopis. Poznejte životní příběh ručně vyráběných čokolád Naturalis.
BIO čokoláda

Pěstování kakaových bobů

Kakaovník je nesmírně náročná rostlina. Vyžaduje půdní i klimatické podmínky, jaké najdeme jen ve vybraných lokalitách úzkého rovníkového pásu. Tři ze čtyř kakaových keřů rostou v Africe, zbytek v jižní Americe. Pěstitel se musí hodně snažit, aby sklidil kvalitní kakaová zrna. Chce-li dosáhnout bio standardu, nároky jsou ještě vyšší. Musí si vystačit bez chemických hnojiv a postřiků. Výsledek ale stojí za to. Vlastnosti kakaa se 100% přenášejí do kvality a chuti čokolády. Kakao vždy platilo za strategickou surovinu i luxusní pochoutku, která se servírovala ve zlatých pohárech a nejvybranějších úpravách. Za Aztéků se kakaem i platilo. Dámská společnost na jednu noc údajně přišla na sto kakaových bobů. Když Carl Linné v 18. století podrobil kakaovník botanickému zatřídění, zvolil pro něj název theobroma – potrava bohů. Kdo propadl kouzlu čokolády, potvrdí, že nepřeháněl.

Zdravotní vlastnosti BIO čokolády

Plody kakaa vzdáleně připomínají malé, podélně rýhované cukety, které zráním zasychají a barví se do hněda nebo oranžova. Kakaové zrno (a tedy i kvalitní čokoláda) obsahuje látky, po kterých budete doslova unešeni. Dopřejte si pocit štěstí, pohody a uspokojení s lahodnou BIO čokoládou. Další bonusový bod je značný objem hořčíku – minerálu, který potřebuje každý z nás pro správnou stavbu svalů. Výhodou kvalitní BIO čokolády Naturalis je, že její blahodárné účinky nesnižuje či dokonce nepřebíjí množství řepného cukru, palmový tuk ani jiné škodlivé ingredience.

Nejlepší kakaové boby

S láskou vypěstované, pečlivě vybrané a zpracované

Mistrovsky připravená čokoláda

Ručně vyrobená zkušenými mistry chocolatiéry

Různé chuti, všechny vynikající

Můžete volit mezi několika lahodnými chutěmi.

Mimořádná porce důležitých živin

Mnoho vitaminů a dalších cenných látek
Kupte v e-shopu

Výroba BIO čokolády

Po sběru se boby oddělí od dužiny a velmi pečlivě proberou. Několik dní se fermentují a suší. Další zpracování má za úkol podtrhnout pravou kakaovou chuť a vůni. Nakonec se boby pomelou a zbaví tuku. Kvalitní kakaový prášek je klíčovou složkou surové čokolády. Ta se dostane do rukou zkušeným českým chocolatiérům, kteří ji přetvoří v mistrovské dílo. S nejvyšší péčí vybalancují konzistenci a chuť tak, aby nadchly oko, nos i chuťové pohárky.

Pěstitel a výrobce

Kakaové boby pro naše bio čokolády pocházejí z nejlepších světových plantáží v Peru a v Dominikánské republice. Vybrali jsme dodavatele s vynikající reputací a velmi dlouhou tradicí. Pěstitelská a výrobní tajemství špičkového kakaa a čokolády si předávají z generace na generaci. Ověřte si výjimečnost jejich čokolády.
Peru

Certifikáty a ocenění

BIO certifikace
Český certifikát organicky pěstované a nezávadně balené plodiny
EU_BIO
Evropský certifikát pěstování v bio kvalitě
Solo Burro Di Cacao
Certifikát dokazující jedinečné a čisté složení kakaových bobů.
Vaniglia naturale
Čokoláda Naturalis obsahuje pouze přírodní vanilkové aroma.

Druhy čokolády

Ručně vyráběné bio čokolády Naturalis spojují příjemné s užitečným. Pochutnejte si na hořké či mléčné čokoládě s golden berries, goji berries nebo bílou moruší. Požitek z lahodné chuti umocní vědomí ozdravného účinku těchto superpotravin. Na výběr je i čokoláda posypaná drcenými nepraženými (raw) kakaovými boby, čokoláda s chilli nebo s pomerančem. Všechny skvělé, každý si přijde na své!

Balení

Naše bio čokolády balíme do kvalitních obalů, které dobře chrání jejich jedinečnou vůni. Spolupracujeme s prověřeným českým závodem. Splnění podmínek balení zaručují příslušné certifikáty a hygienické kontroly.

Jedinečné vlastnosti BIO Čokolád Naturalis

BIO produkt

Nejvyšší kvalita s maximálním ohledem na ochranu přírody a zájmy místních obyvatel

Mnoho příchutí, vždy skvělý zážitek

Musíte ochutnat!

Požitek a zdraví v jednom

Mnoho nutričně hodnotných látek dělá z naší čokolády lék na život.
Kupte v e-shopu
Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka. Napište nám

Produkty obsahující BIO čokoládu