Proč zařazovat Golden berries do jídelníčku?

Suroviny: golden berries
Cenné látky: rutinvitamin C
Účinek: imunita
Vysoké množství vitamínu C, detoxikační účinek a nízký glykemický index. To všechno splňují Golden berries. Proč bychom je měli pravidelně konzumovat a jak je můžeme zařadit do jídla? To se dozvíte v dnešním článku.
Proč zařazovat Golden berries do jídelníčku?

Golden berries můžete znát také pod českým názvem Mochyně peruánská. Tato rostlina dorůstá do výšky jednoho metru a pěstuje se především tropických a subtropických oblastech. Plody Mochyně perunské jsou vybaveny ochrannou slupkou, která je chrání před škůdci a jinými parazity, z toho důvodu se tato rostlina pěstuje dobře i bez používání chemických postřiků.

Golden berries se řadí mezi superpotraviny především vysokému obsahu vitamínu C a P (rutinu). Kombinace těchto dvou vitamínů pozitivně ovlivňuje obranyschopnost našeho organismu. Vitamín C pomáhá zároveň posílit imunitní systém.

Plody mají jemně nakyslou chuť, která připomíná tropické ovoce, ačkoliv spadají mezi zeleninu. Zároveň obsahují vysoké množství bílkovin (uvádí se, že až 16 %), proto je velmi vhodné zařadit je do našich jídelníčků. Golden berries je vhodnou superpotravinou i pro diabetiky, protože pomáhá předcházet výkyvům hladiny cukru v krvi a vyznačuje se nízkým glykemických indexem.

Mochyně peruánská má mimo jiné i vynikající detoxikační účinek. Pomáhá tělu zbavit se toxinů, kyseliny a zároveň pomáhá při nadměrném zavodnění organismu.

Pozor – nezralé plody této rostliny mohou být jedovaté. Zralé plody poznáte podle toho, že lampionek uschne a uvnitř zůstane oranžová „třešeň“.

Golden berries můžeme přidat do kaší, salátů, smoothie nebo s nimi ozdobit jakékoliv hlavní jídlo.

Další zajímavé články