Letní koktejl ze superpotravin

K létu a horkým letním dnům neodmyslitelně patří i koktejly. Ať už ovocné, zeleninové, nebo obohacené nějakou superpotravinou. Superpotraviny dodají koktejlům vitamíny, minerály a plno blahodárných účinků pro naše tělo.
Letní koktejl ze superpotravin

V těchto horkých letních dnech hledá každý z nás ideální drink, který by nás alespoň na chvíli osvěžil. Poslední dobou jsou populární ovocné smoothie, které mohou být našemu zdraví velmi prospěšné, ale mají i jisté nevýhody.

Záleží totiž, co vše do takového koktejlu vložíme. Pokud si uděláme smoothie z dvou či tří druhů ovoce, nebo přidáme i nějakou vhodnou zeleninu (např. mrkev, červenou řepu či řapíkatý celer), získáme zdravou a vitamíny obohacenou svačinu. Už jsme se ale setkali i s koktejly, které by našemu tělu spíše uškodily.

Jde především o poměr a množství ovoce v něm. Pokud si uděláme smoothie z pěti banánů a dalších několika druhů ovoce, nejen, že do svého těla dostaneme opravdu velké množství fruktózy, ale naše tělo bude mít velkou práci s tím, aby se s takovým množstvím cukru zvládlo vypořádat. Bude nám těžko, některým citlivým jedincům může takový koktejl vyvolat i alergické reakce a podobně.

Zkuste si doma připravit lehký letní koktejl se svou oblíbenou superpotravinou. Jako tip Vám můžu doporučit mé oblíbené banánové smoothie s macou. Do mixéru vložíme jeden zralý banán (čím více jsou banány zralé, tím více bude náš koktejl sladký), lžičku maca prášku, hrst borůvek a vodu.

Maca má lehce nasládlou karamelovou chuť, používá se zejména pro posílání vitality, podporuje duševní zdraví, plodnost a obsahuje široké spektrum vitamínů. Takovým letním koktejlem se v létě nejen osvěžíte, ale zároveň dodáte Vašemu tělu to, co v těchto horkých dnech potřebuje.

Další zajímavé články